از بین بردن لکه‌های سیاه روی دندان کودکان

نکته قابل توجه برای والدین این است که همواره پیشگیری آسان‌تر و ارزان‌تر از درمان است. ما در این مقاله ابتدا روش‌های پیشگیری از سیاه شدن دندان کودکان و جلوگیری از گسترش سیاهی را توضیح می‌دهیم، سپس یاد می‌دهیم که چگونه سیاهی دندان کودک را از بین ببریم.

خبر خوب این که روش‌هایی آسان برای جلوگیری و سپس از بین بردن لکه‌های سیاه روی دندان کودکان شما وجود دارد.

در حقیقت، جلوگیری از ایجاد لکه‌های سیاه یعنی همان پیشگیری می‌تواند خیلی آسان و راحت‌تر از درمان باشد. کافی است عادت مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را به کودک خود آموزش دهید. در کنار این کار اقدامات پیشگیرانۀ دیگری هم وجود دارد که می‌تواند از تشکیل لکه‌های سیاه جلوگیری کند و یا مانع از بیشتر شدن لکه شود.

لکه‌های سیاه موجود هم قابل درمان هستند. شما می‌توانید با درمان‌های خانگی دندان‌های سیاه شده را سفید کنید یا از محصولات سفید کننده مانند دهانشویه‌های موجود در بازار استفاده کنید. با این حال، امن‌ترین و بهترین راه برای از بین بردن لکه‌های سیاه روی دندان کودکان مراجعه به دندانپزشکی کودکان است.

 

پیشگیری

شما می‌توانید با عادت دادن فرزندان خود به انجام کارهای ساده زیر به آنها آموزش دهید که از سیاه شدن دندان کودکان جلوگیری کنند.

 

  • محدود کردن خوردن نوشیدنی‌های گازدار و آبمیو‌های غیرطبیعی
  • خوردن نوشابه و نوشیدنی‌های شیرین با نی برای جلوگیری از تماس مایع با دندان‌هایشان
  • شستشوی دندان‌ها با آب یا آب و نمک یا جویدن آدامس‌های بدون قند پس از غذا خوردن
  • مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دو بار در روز

 

درمان

نوع درمان برای از بین بردن لکه‌های سیاه روی دندان کودکان به عمق لکه بستگی دارد. لکه‌های جزئی کمتر از چند دهم میلی‌متر می‌توانند با استفاده از سفید کننده های بدون نسخه (دهانشویه) بهبود پیدا کنند. لکه‌های عمیق‌تر ممکن است به تراشیدن لایه‌ای از مینای دندان و پر کردن آن با روکش کامپوزیتی نیاز داشته باشند.

 

هشدار

اگر فرزند شما دندان‌درد دارد و یا یک لکه سیاه بزرگ عمیق روی دندانش است، مهم است که با مراجعه به دندانپزشکی کودک خوب در تهران یا شهر خود از دندانپزشک کمک بگیرید. سیاهی دندان کودکان با گذشت زمان می‌تواند بدتر شود و کودک شما را عاصی کند.

 


اگر دندان کودک شما درد هم دارد این مطلب را بخوانید: چگونه درد دندان کودک را تسکین دهیم؟از بین بردن لکه‌های سیاه روی دندان کودکان در دندانپزشکی جهاد

اگر لکه‌های سیاه دندان کودک شما لبخند او را خراب می‌کند، به متخصصان دندانپزشکی جهاد دانشگاهی اعتماد کنید. دندانپزشکان دوستدار کودک در دندانپزشکی کودکان جهاد دانشگاهی با آموزش و تجربه‌ای که دارند لبخند کودک شما را سالم و سفید نگه می‌دارند. ما متخصص هستیم تا کودکان شما در مطب دندانپزشکی احساس راحتی کنند.


برای تماس با دندانپزشکی کودکان جهاد دانشگاهی و رزرو نوبت با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

۲۰ ۴۶ ۱۷۲ ۰۹۲۲

۶۶۴۶۰۹۱۳


منبع: mykoolsmiles ، livestrong

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۳.۳۳ (۳ رای)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *